top of page

Tänavakivi pesu

Puhas kiviparkett on sinu kodu visiitkaart!


Tänavakivi kasutamine eramajade hoovides on laialt levinud. Selline teekate näeb kena välja ja on ka praktiline.
Kahjuks aja ja keskkonna mõjul tänavakivid määrduvad, tekib sammal ja selline teekate ei ole enam kuigi ilus välja ning võib olla märjemate ilmadega ka libe ning põhjustada kukkumisi.

Samuti võib probleemiks osutuda kivide vuukidesse kogunenud muld, okkad, lehed või autoratastega toodud pinnas.

Selle tagajärjel hakkavad vuukides kasvama erinevad taimed või samblikud.

tänavakivi pesu, kivisillutise pesu, kiviparketi pesu, sillutise pesu

Tänavakivide pesu

Peseme professionaalselt tänavakivid, sillutusplaadid või pandused, et taastada nende esialgne värvus ja eemaldada samblike põhjustatud libedus.

Pesuks kasutame professionaalset survepesurit ja pesuseadet, mis tagab, et pesu on sisuliselt pritsmevaba ja mustus ei paisku külgnevatele aladele ega maja fassaadile.

Vajunud/kerkinud kivid

Tihti on hoovides probleemiks vajunud või tõusnud kivid. Selliste muutuste tekkepõhjused on tihti erinevad, aga enamasti on võimalik kivid uuesti sirgelt laduda nii, et ei pea kogu kiviparketti üles võtma.

Vajumiste puhul on enamasti põhjuseks kivide paigaldusvead või pinnase vajumine või nihkumine. Enamasti piisab lihtsalt aluse tasandamisest ja kivide uuesti ladumisest ja saate nautida taas ühtlast ning tasast kiviparketti

Kerkinud kivide puhul võib olukord olla keerulisem. Kerked on tihti põhjustatud temperatuuri muutusest, mis paneb pinnase liikuma. Tihti on kivid lükatud ka kokku ja sel juhul ei pruugi ainult paiksest kivide ülesvõtmisest piisata, vajalik on suuremal alal kivid üles võtta ja uuesti laduda. Mõnikord tundub see töö väga suur ja oleme lahendanud olukorda ka kivide väiksemaks lõikamisega. Tihti on oluliselt vähem aega nõudev töö ja tulemus oluliselt soodsam, aga siiski viisakas. Kivide kerkimist võivad põhjustada ka puude juured, mis on kivide all. Olenevalt juurte suurusest on tihti võimalik neid eemaldada ja kivide aluspind tasandada ning kivid tagasi laduda.

Jäätmete kogumine

Kogume kokku kõik jäätmed, mis pesemise protsessis on tekkinud. Utiliseerime tekkinud jäätmed jäätmejaamas ja tagame puhta keskkonna.

Kiviparketi liivatamine

Peale pesu tuleb kiviparketi vuugid uuesti liivaga täita. See kindlustab, et kivid püsivad oma kohal ja muld, okkad ega lehed ei satu vuukide vahele ning seal ei hakka kasvama umbrohi ega sammal.

Miks tellida tänavakivide pesu Niidumeister OÜ-st?

  1. Omame tänavakivide pesemisel 10 aastast kogemust, puhastame igal aastal üle 20 000 m2 kivipindu ja omame väga häid kogemusi kiviplatside puhastamisel ja vajumiste/kerkimiste taastamisel.

  2. Me kasutame professionaalset tehnikat, millega töötades ei ole ohtu kahjustada/määrida külgnevaid alasid või pindu, näiteks maja fassaadid, aiad jne.

  3. Me ei kasuta KEEMIAT. Peseme puhta veega, pole mingit ohtu lastele ega lemmikloomadele.

  4. Anname Teie hoovile uue hingamise. Taastame kivide algse värvuse ja struktuuri.

  5. Utiliseerime kõik jäätmed jäätmejaamas. Tagame, et keskkond meie ümber oleks puhas ja hoitud ning jäätmed ei jõuaks loodusesse.

bottom of page